Malatya Web Tasarım - SEO - E-Ticaret - Oyos Yazılım

Web Tasarım İle İlgili Temel Bilgiler

Web Tasarım İle İlgili Temel Bilgiler

Web tasarım, herhangi bir internet sitesinin gerek görsel gerek ise yazılımsal olarak önem taşıdığı unsurlardan birisidir. Her sitenin kendine göre bir tasarımı bulunmaktadır. Web tasarım ve arkasındaki yazılım Google sıralamasına etki ettiği için önemli bir konuma sahiptir. Web tasarımı tanımanız ve işlerimizi şeffaflık ile sizlere sunmak istediğimiz için hazırladığımız makaleye geçiş yapabiliriz.

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım en kısa haliyle internet sitelerinin görünen yüzüdür. Her internet sitesi bir web tasarıma sahiptir. Web site bireysel veya kurumsal olması fark etmeksizin sahibi olan kişi veya kurumun kimliği olarak bilinmektedir. Sitenin tasarımı ne kadar göze hitap ederse potansiyel müşterilerileri ikna etme olanağınız da o seviyede artış gösterecektir.

Web Tasarım Firması Nasıl Seçilir?

Her şehirde farklı web tasarım firmaları bulunmaktadır. Kendi şehrinizde olan bir web tasarım firmasını seçip seçmemek tamamen insiyatifinize kalmış bir durumdur. Uzaktan da ilerleyen bir sektör olduğu için, gerekli anlaşmaların yapılması dahilinde herhangi bir problem olmayacaktır. Web tasarım firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Firmanın kurumsallığına dikkat edilmelidir. İletişim hattı, vergi numarası ve açık adreslerinin olup olmadığı kontrol edilmelidir.

 • Referansları web tasarım ve yazılım yönünden incelenmeli. Eğer ki siteler görsel anlamda göze hitap ediyorsa, hız problemi de yoksa doğru tercih yapacağınızın göstergesidir.

 • Gerek canlı destek gerek ise telefon hatlarından iletişime geçilmeli ve isteğinizi belirterek, vereceği cevapları duymalısınız. Bu durum hem isteklerinize göre neler sunduklarını gösterecek hem de karşılıklı güveni sağlayacaktır.

 • Bazı web tasarım firmaları afaki ücretler teklif edebilmektedir. Kalite her zaman çok para demek değildir. Bu noktada afaki ücretleri kabul etmemeli ve başka bir firma araştırmalısınız.

Tüm bu detaylara dikkat ettiğinizde doğru bir web tasarım firması ile anlaşma yapmış olma ihtimaliniz yüksek olacaktır. Malatya web tasarım hizmeti arıyorsanız site ve referanslarımıza göz atarak bizi tercih edebilirsiniz. Tüm kurumsallığımız ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışan personellerimiz ile sizlere destek sağlamaktayız.

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web tasarım isminden yalnızca tasarım olarak biliniyor olsa da durum böyle değildir. Web tasarım birçok unsuru içerisinde barındırmaktadır. İnternet sitelerinin görünen yüzünün yanında, görünmeyen yüzü de koca bir dağ olarak nitelendirilebilir. Web tasarım unsurları şu şekilde listelenebilir:

 • Site Düzeni: Web sitenin düzeni kullanıcıların sitede kalma oranını arttırmak için en önemli unsurlardan birisidir.

 • Renk Seçimi ve Uyumu: Renk seçimi ve uyumu konusunda sitenin amacı önemli rol oynayan bir unsurdur. Renklerin insan üzerindeki etkisi baz alınarak tasarlanan bir site potansiyel müşteriyi, müşteri konumuna ulaştırmada büyük rol oynar.

 • Grafik: Sitenin tıklanacak butonlarının görselleri, logo, favicon, fotoğraf ve diğer tüm görseller grafik unsuruna girmektedir. Grafik ne denli iyi olursa site okadar kullanıcı odaklı olacaktır. Buda ekstra avantaj sağlayacaktır.

 • Yazı Fontu: Yazı fontu da bir sitenin en önemli unsurudur. Sitenin modern veya eski görünmesindeki en önemli faktör font seçimidir. Yanlış bir font seçimi tüm unsurlar iyi bile olsa siteyi kötü gösterecektir.

 • Site İçerikleri: Site içerikleri düz dizelikten ziyade potansiyel müşteriyi harekete geçirici görseller ve metin içermelidir. Müşteriyi ne kadar etkileyebilirseniz, ikna etme şansınız bir okadar artış gösterecektir.

Malatya web tasarım olarak sağladığımız web tasarım hizmetinde tüm bu unsurları göz önünde bulundurmaktayız. Unsurlara dikkat ettiğimiz ve müşteri isteklerine kulak verdiğimiz, uyguladığımız için yaptığımız her web tasarımda başarıya ulaşmaktayız. %99.8 müşteri memnuniyeti ile Malatya’nın önde gelen firmaları arasındayız. Oyos yazılım’ı tercih etmek isterseniz tüm iletişim kanallarımızdan bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Web Tasarımın Avantajları

İnternet ortamında siteniz için yapılan her hizmetin bir avantajı bulunduğu gibi web tasarımın avantajları da bulunmaktadır. Birçok kişi tarafından gereksiz olarak görülen bir hizmet olsa da aslında sitenin geleceği, tıklanabilirliğin artması ve kazancın artması için oldukça önemlidir. Web tasarım avantajları şu şekilde listelenebilir:

 • Başka bir firmada göremeyeceğiniz tamamen sizin markanıza özel bir siteye saihp olursunuz.

 • Sitenizde bulunan ilgi çekici web tasarım sayesinde kullanıcılara güven sağlar.

 • Hem mobil hem de masaüstü uyumlu bir internet sitesine sahip olursunuz. Bu sayede mobilden ziyaret eden potansiyel müşterileri de kaçırmamış olursunuz.

 • Yazılım siteye özel tasarlandığı için herhangi bir hata ile karşılaşma ihtimaliniz çok düşüktür.

 • Sitenin her bir noktası sizin istekleriniz dahilinde tasarlandığı için bir problem yaşamazsınız.

 • Gerek hız gerek ise SEO anlamında güçlü ve otoriter bir siteye sahip olursunuz.

Malatya web tasarım hizmetlerinden yararlanarak tüm bu avantajlara sahip olmak için hemen iletişim kanallarımızdan birini kullanarak bize ulaşabilir ve hizmet hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.