Malatya Web Tasarım - SEO - E-Ticaret - Oyos Yazılım

Web Site Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Web Site Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Günümüzde hemen her kişinin ve firmanın bir internet sitesi bulunmaktadır. İnternet sitesi kurmak, arama motorlarına tanıtmak ve içerik hazırlamak kolaydır. Fakat birçok hata yapma potansiyeliniz olduğu için bunları yapsanız bile başarısız olma ihtimaliniz yüksektir. Bu noktada internet sitesi yaptırmak birçok avantajı beraberinde getirecektir.

Web Tasarım Ne İşe Yarar?

Web tasarım, her sitenin özenle hazırlandığı bir hizmettir. Web tasarım ile sitenin görünen ve görünmeyen tarafı için bir hizmet satın almış olursunuz. Giriş paragrafında da bahsettiğimiz gibi site açmak ve yayınlamak kolaydır. Fakat asıl önemli olan bu süreçte hangi altyapının kullanıldığı (PHP, Wordpress vs.), hangi sunucunun tercih edildiği (VPS, VDS, Hosting vs.), hangi tema veya scriptin kullanıldığıdır.

Web tasarım ile tüm bu detaylara hakim olan bir uzman ile çalışma fırsatı yaşarsınız. Malatya web tasarım konusunda öne gelen bir firma olarak, her müşterimiz bizimle çalıştıktan sonra birçok şey öğrenmekte aynı zamanda başarılı bir siteye sahip olmaktadır. Sizde çalışmak isterseniz web tasarım hizmetimizden hemen uygun fiyatlar karşılığında faydalanabilirsiniz. Bu sayede siteniz için harcadığınız tüm zaman ve ücret doğru yere gitmiş olur, başarıya bir adım daha atmış olursunuz.

Web Site Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hedefleme Doğru Belirlenmelidir

Hemen her projede olduğu gibi web site yaptırmadan önce alınacak web tasarım hizmetinde de hedef doğru belirlenmelidir. Web tasarım firmanın veya kişinin amacına hizmet edecek yönde bir çalışma olmalıdır. Ne kadar doğru hedef seçilirse potansiyel müşterinin, müşteriye dönme olasılığı o kadar artış gösterecektir. Doğru hedefleme ile birlikte sitenin tasarımı daha estetik bir yapıda olur ve göze hitap eder.

Örneğin e-ticaret sitesi tasarım yaptırmak için aldığınız bir hizmetse minimalist, kolay arayüze sahip bir site kullanıcılar tarafından daha çok sevilecektir. Tam aksine kişisel veya blog sitesi olacaksa bu durumda arayüzden ziyade metnin okunması esnasında kullanıcıyı bunaltmamak için doğru font ve içerik tercih edilmelidir.

SEO’ya Uygun Kodlanmalıdır

İnternet siteleri ile ilgileniyorsanız SEO kelimesine çokça kez şahit olmuşsunuzdur. SEO türkçe anlamıyla arama motoru optimizasyonu olarak bilinmektedir. SEO, internet sitelerinin bel kemiği olarak nitelendirilebilir. Eğer ki bir internet sitesi SEO’ya uygun kodlanmadıysa ayağa kalkamaz.

Oyos yazılım olarak web tasarım hizmetimizde %100 SEO odaklı, arama motorlarının sevdiği kodlama yapısını kullanmaktayız. Bu durumda rakiplerinizden bir adım daha önde başlamakta ve çok daha hızlı yükseliş yakalamaktasınız. Tabii siteyi ne kadar aktif kullandığınız, yeni içerikler girdiğiniz ve backlink aldığınızda önem arz eden faktörlerden birkaçıdır.

Yavaş Siteyi Hiçbir Kullanıcı Sevmez

Sitelerin kesinlikle hızlı olması gerekmektedir. İnternet sitelerinin hızları, SEO faktörünün içerisinde önemli bir konumdadır. Yapılan araştırmalar doğrultusunda bir site 5 saniye içerisinde açılmıyorsa, kullanıcı o siteyi terk etmektedir. Arama motoru olan Google ise bu kriteri maksimum 3 saniye ile sınırlandırmıştır. Eğer ki internet siteniz 3 saniye içerisinde açılmıyorsa, Google nezdinde kötü bir site olarak kabul edilmektesiniz.

Bu durumdan anlaşılacağı üzere sitenin olabildiğince hızlı olması gerekmektedir. Web tasarım hizmeti almadan önce referansları inceleyerek sitelerin hızlarını kontrol etmelisiniz. Bu sayede bilgi sahibi olabilirsiniz.

Göze Hitap Etmelidir

Kullanıcılar SEO kuralından ziyade görselliğe dikkat etmektedir. Bu yüzden yaptıracağınız web sitesi göze hitap eder bir tasarıma sahip olmalıdır. Malatya web tasarım hizmetimizde referanslarımızı da incelediğinizde göze hitap eden tasarımlara öncülük ettiğimizi göreceksiniz. Öne çıkan site tasarımlarımız ile müşterilerimize hazırladığımız sitelerde kullanıcıların memnuniyet oranı %95’leri aşmaktadır. 

Göze hitap etmeyi başarabilen site tasarımı kurumsal kimliği daha ön plana çıkarmakta ve potansiyel müşterilere güven aşılamaktadır. Firmanın, markanın veya bireysel sitenin bilinirliğinin artması için güven önemli bir faktördür. Sizler için özel hazırladığımız tasarım ve kod altyapımızla giren kullanıcı sitenizi bir daha unutmayacaktır.

Web sitesi yaparken dikkat ettiğimiz tüm bu avantajları hissetmek isterseniz sitemizde bulunan tüm iletişim kanallarından bizlere ulaşabilir ve hizmet hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm sorulara cevap vermekte ve soru işareti bırakmamaktayız. Bize ulaşmanız durumunda teknik ekibimiz en kısa sürede size geri dönüş yapacak ve sorularınızı yanıtlayacaktır.